O autorze
Jestem 30 latkiem, który nałogowo pożera filmy, seriale i komiksy - to jedyne uzależnienie, z którym nie walczę. Jestem dumny z tego, że ukształtowały mnie zeszyty komiksowe, kasety VHS i gry na dyskietkach. Jak mam wolną chwilę, to pisze o tym wszystkim co wydaje mi się ciekawe - od roku prowadzę bloga Zjadacz Filmów, a teraz mam przyjemność publikować w naTemat. Jak mam więcej wolnego czasu to lepie potwory z plasteliny albo rysuje straszne rzeczy. Tyle o mnie - reszty dowiecie się z moich tekstów - zapraszam serdecznie.

Zobaczcie, jak wyglądał pogromca mitów Adam Savage na tegorocznym Comic Con w San Diego

Wszyscy znacie serial „Pogromcy Mitów/MythBusters” emitowany od 2003 roku, w którym Jamie Hyneman i Adam Savage obalają mity utrwalone przez filmy i seriale. Ale nie wiem czy wiecie, że Adam przed tym programem przez 10 lat zawodowo zajmował się tworzeniem miniaturowych modeli, które później były wykorzystywane między innymi w filmach i do produkcji zabawek. Posiada również imponująca kolekcję własnoręcznie wykonanych replik filmowych kostiumów i rekwizytów. Od kilku lat Savage pojawia się na największym światowym zlocie miłośników komiksów Comic Con w coraz bardziej zaawansowanym przebraniu – nie ma lepszego miejsca, żeby wykorzystać projekty nad którymi pracuje od wielu lat. W tym roku Adam przygotował dla wszystkich coś naprawdę wyjątkowego.


W Internecie możecie zobaczyć kilka odcinków programu Tested, w których Adam Savage opowiada o swojej niesamowitej pracowni , projektach nad którymi pracuje i imponującej kolekcji rekwizytów filmowych. Jego dbałość o szczegóły robi ogromne wrażenie, dlatego stworzenie perfekcyjnego kostiumy lub przedmiotu zajmuje mu czasami kilka lata. Za to efekt końcowy jest genialny. Na zeszłorocznej edycji festiwalu Adam wystąpił w dwóch różnych kostiumach z serii filmów „Gwiezdne Wojny”, jako Admirał Ackbar i Chewbacca. W tym roku zaskoczył wszystkich wyjątkowym przebraniem z kultowego filmu Ridleya Scotta.

Kostium, w którym wystąpił to niemal idealna replika kosmicznego skafandra z filmu „Obcy – 8 Pasażer Nostromo” (1979). Oryginalny skafander zaprojektował jeden z najlepszych rysowników komiksowych na świecie Jean „Moebius” Giraud a wykonał John Mollo. Aż 10 lat zajęło Adamowi stworzenie tego kostiumu – na szczęście zdążył na tegoroczny Comic Con. O wszystkich szczegółach dotyczących powstania przebrania Adama i jego pojawieniu się w tym roku w San Diego dowiecie się z krótkiego reportażu przygotowanego przez program Tested.

Trwa ładowanie komentarzy...