O autorze
Jestem 30 latkiem, który nałogowo pożera filmy, seriale i komiksy - to jedyne uzależnienie, z którym nie walczę. Jestem dumny z tego, że ukształtowały mnie zeszyty komiksowe, kasety VHS i gry na dyskietkach. Jak mam wolną chwilę, to pisze o tym wszystkim co wydaje mi się ciekawe - od roku prowadzę bloga Zjadacz Filmów, a teraz mam przyjemność publikować w naTemat. Jak mam więcej wolnego czasu to lepie potwory z plasteliny albo rysuje straszne rzeczy. Tyle o mnie - reszty dowiecie się z moich tekstów - zapraszam serdecznie.

Najdroższy komiks na świecie sprzedany za ponad 3 miliony dolarów

„Action Comics” no.1 wydany w marcu 1938 roku jest uznawany za święty graal wśród komiksów. Szacuje się, że zostało nie więcej niż 100 egzemplarzy tego numeru a tylko kilka w stanie niemal idealnym. Jest to pierwsze pojawienie się Supermana w komiksie. "Action Comics" no.1 to najważniejszy i najcenniejszy komiks w historii, któremu może się tylko równać "Detective Comics" no.27 z 1939 roku, w którym to po raz pierwszy pojawił się Człowiek Nietoperz.

Superman stał się ogromnym hitem i cały nakład liczący 200 000 egzemplarzy rozszedł się w mgnieniu oka. Ameryka pod koniec lat 30-stych ciągle zmagała się ze skutkami wielkiego kryzysu, a za oceanem szalony człowiek z wąsikiem szykował się do podboju Europy. Ludzie potrzebowali jakiegoś bohatera i wtedy pojawił się on - Superman. Okładkowa cena pierwszego komiksu z Supermanem wynosiła 10 centów.

Każdy fan komiksu chciałbym mieć w swojej kolekcji "Action Comics” no.1, ale mało kogo na niego stać. Cena każdego egzemplarza różni się w zależności od tego w jakim stanie jest dany komiks. CGC (Certified Guaranty Company) to instytucja, która zajmuje się bardzo specjalistyczną oceną stanu zachowania komiksów. Skala wynosi od 1 do 10.

W niedzielę zakończyła się aukcja na portalu eBay, na której był wystawiony "Action Comics" no. 1 w najlepszym znanym stanie stanie 9.0. Na uwagę zasługuję fakt, że ten konkretnie egzemplarz miał perfekcyjnie białe strony, co znaczy że papier nie był w ogóle pożółkły. Komiks z pierwszym pojawieniem się Supermana został sprzedany za bajeczną sumę 3,207,852 dolarów. Poprzedni egzemplarz w tym samym stanie został sprzedany w 2011 roku za 2,1 miliona dolarów.

Trwa ładowanie komentarzy...